Mr. JAN-ERIK EK /kennel Thornbreakers/ SWE

 

„Prvú svoju sučku labradora som predvádzal na výstave v roku 1973. Neskôr som si po nej nechal môjho prvého víťaza, čokoládového psa. Názov chovateľskej stanice Thornbreaker´s bol schválený švédskym kynologickým klubom v roku 1984. V roku 1987 som si priviezol dve sučky Glebenhouse Black Pearl of Fabracken a Blondella Bally Who JW. Obidve produkovali veľmi kvalitné potomstvo a ich mená nájdete v rodokmeňoch mnohých šampiónov. Black Pearl mi dala veľmi pekného čierneho psa menom Thornbreaker´s Talk to Town, ktorý získaval tituly CAC veľmi jednoducho a taktiež mal ocenenie z Field Trialu. V roku 1990 som si kúpil žltú sučku menom Smart Fellow´s Never With Out, ktorá mi dala o štyri roky peknú šampiónku menom Thornbreaker´s Alice Springs. Dnes mám Alicinu pra pra vnučku, krásnu čiernu sučku menom

Ch Thornbreaker´s Trend For Fashion. V roku 2001 som tiež importoval sučku Poolstead Pyracantha od Didi Hepworth a mám doma jej veľmi peknú žltú dcéru – Thornbreaker´s Joie De Vivre.
Prvý krát som posudzoval na klubovej výstave bez zadávania titulu CAC v roku 1986, neskôr som pár rokov posudzoval ešte podobné výstavy vo Švédsku. No v roku 2006 som bol oficiálne uznaný ako rozhodca pre labradorov, flat coated retrieverov, zlatých retrieverov, anglických špringer španielov a skye teriérov. Teraz už posudzujem všetky plemená zo skupiny 8.
Už sa veľmi teším na posudzovanie na Vašej klubovej výstave.“

Jan-Erik Ek – kennel Thornbreaker´s (Sweden)
„First time I showed was my first Labrador in 1973, she later produced my first winner, a chocolate dog. My affix Thornbreaker's was approved by the Swedish kennel Club in 1984, In 1987 I imported Glebehouse Black Pearl of Fabracken and Blondella Bally Who (JW) - both produced well and can be found in pedigrees of many champions.Black Pearl produced a very nice black dog Thornbreaker's Talk of Town who won his CAC's very easily and also had a FT award. In 1990 Smart Fellow's Never With Out, a yellow bitch, was bought in and she produced my lovely champion bitch Thornbreaker's Alice Springs (b 1994). Today I have Alice's great great granddaughter, a lovely black bitch called Ch Thornbreaker's Trend For Fashion. I also bought Poolstead Pyracantha ( b 2001) from the late Didi Hepworth and also have her very lovely yellow daughter,

Ch Thornbreaker's Joie De Vivre.

I first judged a Labrador Club Open show in 1986 and after that judged Open shows all over Sweden for a number of years. In 2006 I was licensed to judge Labrador, Flatcoated, Golden Retrievers, English Springer Spaniel and Skye Terriers. Now I judge all breeds in group 8.

I shall look forward to judging at your show very much.“

Jan-Erik